REZERWUJ WIZYTĘ

48 340 40 60
697 073 833

NOWOŚCI

Badanie zgryzu kalką elektroniczną Tscan II

Badanie zgryzu kalką elektroniczną Tscan II

T-scan jest urządzeniem o unikalnych funkcjach mających zastosowanie w następujących sytuacjach klinicznych:

 

Komunikacja

Pomaga pacjentom zrozumieć występujące u nich problemy z okluzją dzięki przejrzystym obrazom cyfrowym ich zgryzu w 2D i 3D.

Zwiększa motywację leczeniem zapewniając wyższy poziom świadomości znaczenia oferowanej terapii.

 

Badania wstępne / Badania kompleksowe

T-Scan pomaga klinicystom w diagnozowaniu problemów okluzyjnych przez dostarczanie danych, które umożliwiają reprezentację wizualną sił żucia i momentu ich zadziałania. Jest to urządzenie dużo bardziej precyzyjne, niż kalka artykulacyjna. Dentysta rejestruje przy pomocy T-Scanu takie ruchy żuchwy pacjenta, jak przywodzenie, zaciskanie, ruch boczny w prawo, ruch boczny w lewo oraz ruch doprzedni. Punktem wyjścia jest pozycja relacji centralnej.

 

Terapia z szyną

Końcowe dopracowanie powierzchni szyny z wykorzystaniem T-Scanu zwiększa znacznie poziom dokładności. Przy pomocy kalki artykulacyjnej można uzyskać ogólną informację o okluzji, a zastosowanie

T-Scanu pozwala na uzyskanie okluzji idealnej. Dentysta dąży do uzyskania w relacji centralnej jednoczasowych punktów kontaktu o jednakowej intensywności bez zakłócania bądź nakładania się w innych  w trakcie ruchów ekscentrycznych (bocznych i doprzednich).

 

Ekwilibracja - tzn. korekta w celu osiągnięcia odpowiedniego, prawidłowego wzorca kontaktów zębów  przeciwstawnych.

 

T-Scan jest dodatkowym narzędziem do przeprowadzenia efektywnej ekwilibracji przed, w trakcie i po zakończeniu leczenia. Po zastosowaniu kalki artykulacyjnej w celu uzyskania idealnych punktów kontaktu w CR należy zastosować T-Scan do zarejestrowania zwarcia i do końcowej ekwilibracji prowadzącej do uzyskania idealnej okluzji.

 

Postępowanie protetyczne

T-Scan można wykorzystać po osadzeniu i skorygowaniu ostatecznych prac protetycznych, szczególnie w odcinku przednim. Długoterminowy sukces odbudowy protetycznej rozpoczyna się od uzyskania perfekcyjnej okluzji.

 

Implanty

Klinicyści mogą wykorzystywać T-Scan do weryfikacji idealnej okluzji na implantach. Implanty są często poddawane działaniu nadmiernych sił okluzyjnych, co może doprowadzić do zniszczenia zrostu kostnego i jego utraty,  wliczając w to całą odbudowę protetyczną. W przypadku odbudowy opartej na pojedynczym implancie T-Scan pozwala na upewnienie się, że praca ta nie będzie punktem pierwszego kontaktu (węzłem urazowym) w zgryzie.

 

Badania kontrolne

W każdej formie terapii, w której mamy do czynienia z ekwilibracją, odbudową protetyczną lub implantami,

T-Scan może pomóc w weryfikacji stabilności okluzji i umożliwia precyzyjne porównanie z wynikami wcześniejszych skanów. Początkowy skan może być porównywany ze skanami wykonanymi po zakończeniu leczenia, jak również ze skanami uzyskanymi podczas badań kontrolnych, co zapewnia ciągłą weryfikację stabilności okluzji.

Wybielanie Beyond Polus

Wybielanie Beyond Polus

W obecnych czasach coraz większa uwagę poświęca się idealnemu wyglądowi. Wiele osób chcąc poprawić swoje samopoczucie decyduje się na różne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Jedną z najpopularniejszych metod zmieniających uśmiech jest wybielanie zębów.
 
Idealne zęby stały się wizytówką ludzi zdrowych, energicznych, zadowolonych z życia i odnoszących sukcesy. Osiągnięty podczas zabiegu wybielania jaśniejszy, bardziej kontrastujący z czerwienia warg uśmiech działa jak magnes. Przyciąga uwagę rozmówcy, pozwala wyróżnić się z tłumu lub nie odbiegać od norm przyjętych w danym środowisku. Podkreśla osiągnięty status, dodaje pewności siebie nie tylko na polu zawodowym, ale także w życiu prywatnym.
Projekt i wykonanie: