REZERWUJ WIZYTĘ

48 340 40 60
697 073 833

Wand - łagodnie u dentysty

Nie możemy Ci obiecać, że leczenie stomatologiczne będzie wyglądać jak relaks w SPA. Ale zapewniamy, że w wielu gabinetach wizyta może być bardzo komfortowa, łagodna i bezbolesna. Taka, że możesz ją wręcz przespać ;)

Dotyk zamiast ukłucia

Jak wygląda takie znieczulenie? Wszystko zaczyna się od ustawienia niewielkiego komputera, do którego wężykiem  podłączona jest końcówka przypominająca cienki długopis, zakończona niewielką igłą.  Kiedy pacjent już wygodnie zasiądzie na fotelu dentystycznym, lekarz stomatolog bierze do ręki „długopis” i na początek przykłada  - bez żadnego wkłuwania - do dziąsła i bezboleśnie zaczyna podawać płyn znieczulający.

Następnie lekarz bardzo powoli zaczyna wprowadzać igłę w kierunku zębów. Dla pacjenta jest to zupełnie niewyczuwalne.

Sekret tkwi w tzw. płaszczu anemizacyjnym.

Płaszcz anemizacyjny to płyn znieczulający, który cały czas otula końcówkę igły, sącząc się kropla po kropli. Dziąsło i tkanki są znieczulane, jeszcze zanim dotknie ich igła.

Końcówki mają jeszcze jedną zaletę – absolutnie nie przypominają strzykawki. Szczególnie cieszy to zestresowanych pacjentów, zwłaszcza dzieci i ich rodziców, którym strzykawka najczęściej niezbyt dobrze się kojarzy.

 

Delikatnie podanie

Kiedy końcówka Wand dotrze do miejsca, gdzie ma zostać wprowadzony płyn znieczulający wówczas  komputer aplikuje płyn z tzw. prędkością fizjologiczną. Oznacza to, iż jest on dostarczany na tyle wolno, by ciśnienie powstałe w wyniku wtłaczania nie rozpierało tkanek i nie wywoływało odczucia bólu, bądź dyskomfortu. Całość procesu trwa do ok. 3 minut, a po jego zakończeniu lekarz może od razu rozpocząć zabieg. Znieczulenie już działa.

Parametry podawania znieczulenia są cały czas komputerowo monitorowane. Kontrolowane są  zarówno ciśnienie jak i ciśnienie podawania płynu, czyli dwa czynniki odpowiadające za ból spowodowany rozpychaniem tkanek.

Komfort po zabiegu

Wand umożliwia lekarzowi stosowanie  również takich technik znieczulenia, gdzie znieczulony jest tylko jeden, wybrany ząb, a tkanki miękkie – wargi, policzek, język – zachowują pełną sprawność. Pacjent po wyjściu z gabinetu, może normalnie jeść, mówić, śmiać się i wrócić do swoich codziennych zajęć, nie martwiąc się o skutki uboczne.

Decyzja, czy tego typu znieczulenie  może być zastosowane u Ciebie zależy od kilku czynników i podejmuje ją lekarz.

 

Bezpieczeństwo i skuteczność

Niektóre z technik znieczuleń wymagają ekstremalnie precyzyjnej kontroli ciśnienia płynu znieczulającego, po to, aby nie doszło do uszkodzeń w miejscu podania anestetyku. Wand zapewnia bezpieczne i skuteczne wykonywanie tych technik poprzez komputerową kontrolę procesu aplikacji.

Dzięki Wand lekarz może precyzyjnie prowadzić igłę do miejsca, gdzie chce wprowadzić znieczulenie. Igła nie odchyla się w tkankach ( nie "zakręca"), jak ma to zawsze miejsce przy korzystaniu ze strzykawki. Igła Wand zmierza prosto do celu, precyzyjnie podając znieczulenie w miejsce, które będzie leczone.

Łagodnie podane, skuteczne i bezpieczne znieczulenie to sposób udaną, komfortową wizytę w gabinecie stomatologicznym.

Projekt i wykonanie: