Od funkcji do bioestetyki
Z troską o Twój zdrowy i piękny uśmiech!
Nowości

Postaw na piękny i zdrowy uśmiech na lato! Zapoznaj się z naszym pakietem higienizacji oraz wybielaniem.

Niech Twój uśmiech będzie najjaśniejszy na zdjęciach i wspomnieniach z  wakacji!

Stomatologia zachowawcza

Leczenie próchnicy

to leczenie zębów od niewielkich przebarwień na szkliwie aż po bardzo głębokie ubytki powstałe po leczeniu kanałowym. Obejmuje także leczenie chorób błony śluzowej jamy ustnej oraz chorób tkanek przyzębia w podstawowym zakresie. Próchnica jest nieodwracalną chorobą bakteryjną zwapniałych tkanek zęba, charakteryzuje się demineralizacją części nieorganicznej i zniszczeniem substancji organicznej zęba, co prowadzi do powstania ubytku.

 

Przyczyny powstawania próchnicy:

  • brak odpowiedniej higieny – niedokładne mycie i nitkowanie zębów prowadzi do odkładania się resztek pokarmowych i tym samym płytki nazębnej. Znajdujące się w niej bakterie wytwarzają metabolity, które niszczą szkliwo.
  • zła dieta – bogata w węglowodany dieta będzie sprzyjała powstawaniu kwasowego środowiska w jamie ustnej, co jest korzystnym miejscem dla bakterii i drobnoustrojów.
  • inne schorzenia – obecność próchnicy związana jest w występowaniem chorób współistniejących, takich jak cukrzyca lub choroby serca.

Powikłaniem próchnicy może być dojście baterii niszczących szkliwo i dentynę do miazgi (miejsca, w którym znajdują się naczynia krwionośne unaczyniające ząb oraz nerw). Zajęcie tych tkanek skutkuje zapaleniem miazgi i koniecznością leczenia kanałowego! Dlatego tak ważne są regularne przeglądy i podjęcie leczenia w odpowiednim momencie.

 

Po opracowaniu ubytku próchnicowego uzupełniamy go najwyższej klasy kompozytem. Dzięki temu wypełnienia (plomby), które wykonujemy cechują się:

  • trwałością.
  • bardzo wysoką estetyką – ogromną zaletą tego materiału jest możliwość idealnego doboru koloru do naturalnych zębów.
  • wymodelowaniem anatomicznych szczegółów budowy – zapewnia to prawidłowe podparcie zębów sąsiednich (brak przesunięć i przemieszczeń zębów sąsiednich) jak również prawidłowe funkcjonowanie zęba w czasie jedzenia pokarmów czyli żucia i rozdrabniania.

Cierpisz na ból w stawach skroniowo-żuchwowych?

Ich leczenie to nasza specjalność. Umów się na konsultacje do szynoterapii!

Dentysta Radom
Specjalizujemy się w leczeniu dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych oraz towarzyszącym im objawach tj. bóle stawów, bóle twarzy, bóle głowy, zgrzytanie i zaciskanie zębów. Zajmujemy się stomatologią w szerokim zakresie: od protetyki (protezy, korony, licówki, odbudowy rekonstrukcyjne), stomatologię estetyczną, leczenie endodontyczne.
Gierach Stomatologia
ul. Żwirki i Wigury 38 lok. 7/8
26-615 Radom

tel. +48 340 40 60 | 697 073 833
e-mail: dent@dent.com.pl
Copyright © 2024